Leírás
Irene Diet nem a megszokott módon ír az antropozófiáról. Írásai mindig elvezetik az olvasót egy, a címben megjelölt téma mélyebb, meditatív átélésének a lehetőségéhez. A szövegek olvasása nem egyszerű, megköveteli a figyelem állandó és tartós jelenlétét, elhagyva ezzel a csak tartalmat olvasó automatikusan lejátszódó gondolkodását, és utat mutatva neki egy lelki-szellemi tájra, ahonnan az Antropozófia ered. Irene Diet tömören fogalmaz: „Tudatában vagyok annak, hogy írásaimmal nem könnyű megbarátkozni… Éppen ellenkezőleg.”
Az írások „tartalma” a koronaválság alatt átélhető érzetek, érzések és gondolatok mélyebb átéléséről, és annak a világrejtélynek megértéséről szól, hogy maga a válság szükségszerű, és ebben, mint a világtörténés oly sok mozzanatában, Rudolf Steiner individualitásának állandó jelenléte és egyre időszerűbb tanítása jelenik meg. „Az IGNIS Kiadó kitűzött célja − írja Irene Diet −, hogy megmutassa az eljövendő Rudolf Steinert. Rudolf Steiner nem egykor volt valaki, hanem még eljövendő, akit még fel kell fedezni.”
Írásairól pedig megjegyezi: „Tudom, hogy sokan, akik Rudolf Steinert másképpen értelmezik, mint én, itt most valami miszticizmust vagy hasonlót vélnek felfedezni. Ezt a szemrehányást határozottan visszautasítom. Számomra mindig a tiszta, világos és logikus gondolkodás volt az előfeltétel, és egyben a legmesszebbre menő célkitűzés. A »látnokság« valójában soha nem érdekelt.” Megálló lehet a gondolkodásban és útjelző „Damaszkusz felé” (Karen Svassjan) a magyar nyelven most megjelenő néhány írás Irene Diet tollából.